Kategoriat
Ajankohtaista NOME TOKO ja perustottelevaisuus

KHN:n vuodenvaihteen koulutukset

Vuodenvaihteessa on tarjolla Riihimäellä Vietti & Voima hallilla (Teollisuuskatu 16, 11130 Riihimäki) näyttelytreeniä (22.12.), rally-tokon ratatreeniä (29.12.) sekä nometreeniä (5.1.). Koulutus järjestetään perjantaisin kello 19-20.

Näyttelytreenissä harjoitellaan näyttelyissä tarvittavia taitoja ja koiran käsittelyä. Rally-tokon ratatreenissä rakennetaan porukalla ALO-AVO-tasoinen rally-tokorata ja rataa harjoitellaan yksi kerrallaan kouluttajan opastuksella. Ratatreeniin osallistuminen edellyttää rally-tokon perustaitojen osaamista. Ratatreenissä voit harjoitella myös kokeenomaista suorittamista välipalkoilla. Nome-treenikerralla teemana on nomehallinta, kouluttajana toimii Kari Husso. Muut koulutukset vetää tokotoimikunta.

Treeninen hinta on KHN:n jäsenille 10 euroa / treenikerta. Voit ilmoittautua vain yhteen treeniin tai useammalle kerralle. Paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä. Ilmoittautumisen jälkeen paikan saaneille annetaan maksutiedot. Kurssimaksut tulee suorittaa viikon kuluessa paikan vahvistamisesta tai paikka annetaan automaattisesti seuraavan jonossa olevalle.

Ilmoittautuminen alkaa torstaina 7.12. klo 10. Jokaiselle kerralle otetaan max. 6 koiraa. Etusijalla jäsenten noutajarotuiset koirat. Kerro ilmoittautuessa koiran rotu ja ikä sekä mille kurssikerroille haluat ilmoittautua sekä rally-tokon osalta, minkä luokan ratatreeniin (ALO/AVO) haluat osallistua. Voit myös mainita, jos sinulla on toiveita mihin asioihin toivoisit näyttely- ja nome-kerralla erityisesti paneuduttavan.

Ilmoittautuminen ja tiedustelut: toko.khn@gmail.com.